Dalış Eğitimi

Tüplü Dalışa (Scuba ) Nasıl Başlamalısınız?

Daha önceden hiç bilmediğiniz bir dünyanın kapılarını aralama fikri sizin kulağınıza da çok iyi gelmiyor mu? O zaman siz “tüplü deneyim dalışı” ya da diğer bir adıyla “tüplü deneme dalışı ” yapabilirsiniz. Bu seçenek isteğe bağlıdır ve birebir “dalış eğitmeni-scuba diving instructor” ya da “tanıtım dalışı uzmanı- asistan eğitmen” eşliğinde, maksimum 5 metre derinliğe kadar yapılabilir. Scuba Deneyimi bir kurs değildir, ancak dalgıçlık dünyasına bir giriş deneyimidir. Tamamlanmasından sonra, katılım belgesi verilmektedir bu dalış dünyasıyla tanıştığınızı kanıtlayan onur belgesidir. Ancak, bu tecrübeyi severseniz, Tüplü Dalış kursuna devam edebilirsiniz.

deneme dalışı

Tüplü dalış deneyimini yaptınız ve sualtı dünyasının rüyasına kapıldıysanız o zaman tüplü dalışın ilk seviyesi olan eğitimine başlayabilirsiniz.

İzmir; Seferihisar; Sığacık; Akarca‘da bulunan dalış merkezimizden eğitim almak istediğinizde dalışla ilgili bilgileri kendi öğrenme hızınızda ve eğitiminize ayıracağınız özel zamanlarınızda öğrenmenize imkan verir. Sınıf ve havuz çalışmaları öğrendiğiniz her şeyi pekiştirmeye yöneliktir. Size uyan bir zamanda ve evinizin rahatlığında Online Eğitim programımıza katılarak yüksek kaliteli medya destekli eğitim materyalleri ile kendi kendinize çalıştıktan sonra dalış merkezimizin eğitmenleri ile online düzeltici dersler ile teorik bölümleri pekiştirirsiniz. Size uygun eğitim yöntemini kendiniz seçin. Sınıfta, online olarak -kendi evinizin konforunda- bu size kalmış.

Professional Scuba SchoolsPSS

En gelişmiş çalışma sistemi, en avangart dalgıç eğitim kurumundan.

25 yıldır dijital dalış kurslarımızı “evden” hazırlıyoruz.

İstediğiniz yer ve zamanda öğrenme fırsatı...

Yalnızca PSS’nin dehası size özellikle dalgıçlar için en gelişmiş BT aracı olan EVO’yu verebilir. PSS, aslında, e-öğrenimi dalışa tanıtan dünyadaki ilk eğitim ajansı, yenilikçi “ters yüz edilmiş eğitim” konseptini ilk kullanan ve otomatik bir e-eğitim sistemine sahip tek kurumdur.

Dalış kursunuza çalışmak için sisteme istediğiniz zaman istediğiniz cihazdan (bilgisayar, tablet, akıllı telefon) erişim sağlayabilirsiniz;
“my Evo” uygulaması ile çevrimdışı da çalışabilirsiniz.
Evo sistemi size ara testlerinizde notunuzu yükseltebilmeniz için gerekli yardımı otomatik olarak sağlar.
Nerede olursanız olun, fiziksel olarak herhangi bir sınıfta bir araya gelmeden de eğitmeninizle derslere online olarak katılabilirsiniz
Ne zaman isterseniz kursta ne kadar ilerlediğinizi ve sertifikanızı almadan önce yapmanız gerekenleri görebilirsiniz.
Katıldığınız kursun en güncel eğitim materyallerine ömür boyu erişim hakkını elde edersiniz.
Teorik Ders Bölümleri
PSS teori modülleri “evden” dijital eğitim sistem tasarımının bir sonucudur. Öğrenciler kolaylıkla dijital sistemi kullanarak çalışabilirler. Bu da onların eğitim için ayırdıkları zamanı kendilerinin yönetmesini ve ihtiyaçlarına göre düzenlemelerini sağlar. PSS kurslarının teori dersleri her biri 20 dakikayı aşmayan, çevrimiçi ve çevrim dışı çalışmaya olanak sağlayan birçok modüle ayrılmıştır. Bu şekilde nerede olursanız olun ne zaman isterseniz modülleri çalışarak tamamlayabilirsiniz.
Eğitim Videoları
Dijital öğrenme için tasarlanmıştır bir sistemde videolar öğretmekten ziyade, eğitmene derste yardımcı olsunlar diye tasarlanmıştır. PSS eğitim sisteminde videolar e-öğrenme sistemine entegre edilmiş bir parçadır. İçerikleri kursta anlatılanları kapsar ve teorik detaylar için eğitmenin fiziksel olarak orada bulunmasının yerini alabilecek kadar net ve detaylı açıklamalar içerir. Örneğin, Open Water Dalıcı kursunda sadece teorik modüllerle alakalı 59 adet (3 saatten fazla) video bulunmaktadır.
Sanal Sınıflar
Öğretmek ve dalış pratiği dünyanın her yerinde aynı uygulamaya sahip değil ve biz PSS olarak bunun farkındayız. E-öğrenme ise tek başına yeterli gelmez ve sistem “yerel” bilgilerle entegre edilmelidir. Bulunduğunuz bölgede ne tür ekipmanlar kullanılmalıdır? Dalış aktivitelerini ilgilendiren ulusal ve yerel uygulamalar nelerdir? Bu önemli bilgileri e-öğrenme sistemine entegre edebilmek için PSS, “sanal sınıflar” aracılığıyla düzeltici dersler düzenler. Böylece eğitmen dalışın bütün “yerel” taraflarını da öğrenmenizi sağlar.

En yenilikçi dalış sisteminden,
En gelişmiş çalışma platformu

PSS Banner

Bir kaç basit adımda kurs yapısı

  • 1 -Talep olduğunda eğitmen kursunuzun eğitim materyallerini satın alır
  • 2 -Öğrenci profili hemen aktif hale getirilir, böylece çevrim içi veya çevrim dışı hemen çalışmaya başlayabilir (mobil uygulamalar ile)
  • 3-Online eğitim sistemi öğrencinin durumuna göre, birebir ya da uzaktan, dersleri eğitmen için hazırlar.
  • 4-Eğitmen karar verdiğinde çevrim içi ya da çevrimdışı olarak final sınavını aktif hale getirir.
  • 5-Beceriler, pratik dersten önce sistem tarafından açıklanır ve anlatılır.
  • 6-Bütün eğitim dalışları eğitmen tarafından öğrencinin elektronik dalış kayıt defterine kaydedilir ve onaylanır.
  • 7-Kurs bitiminde öğrenci dosyasına elektronik imzalı belgesini sunduğunda dijital sertifikalandırma öğrenciye gerçek zamanlı olarak sunulur.
  • 8-PSS olarak çevre korunmasına çok önem gösteriyoruz. Bu yüzden Yukarıdaki işlemlerin hepsi, eğer isterseniz, tek bir kağıt ve plastik parçası kullanılmadan gerçekleştirilir.

PSS, 4 profesyonel uzmanlık alanının hepsini içeren, dünyadaki tek dalgıçlık eğitim kuruluşudur.

Serbest Dalış Eğitimi
Tüplü Dalış Eğitimi

Teknik Dalış Eğitimi
İlkyardım Eğitimi

PSS, aynı zamanda, kurum içi araştırma ve geliştirme departmanının katkılarıyla, E-Öğrenim sistemini ilk kez geliştiren kurum olmakla kalmayıp, çok sayıda diğer teknolojik yeniliklerle birlikte, eğitim vermek ve verilen eğitimi izlemek için eğitmenlerine en gelişmiş araçları sunar.

PSS’i bütün dünyada ünlü yapan kaliteli eğitim programı sayesinde, bir PSS dalıcılık kursuna katılacak olmanız, mümkün olan en iyi eğitimi alacağınız anlamına gelmektedir. 

Siz sadece eğitiminize devam etmek isteyin yeter: nereye gitmek isterseniz PSS ve Cousto ailesi size rehberlik etmeye hazır!

DALIŞ KOLAYDIR… AMA ŞAKAYA GELMEZ!
Bazıları tecrübenin en iyi öğretmen olduğuna inanır. Ancak, kendi başınıza tecrübe kazanmak ile, bir eğitmen tarafından yönlendirilerek tecrübe kazanmak arasında büyük bir fark vardır.

Öncelikle, bilgi sahibi olmadığınız durumlarla gerekli hazırlıkları yapmadan başa çıkmaya çalışmak sizi zor durumlarda bırakabilir. Öte yandan, bir PSS Eğitmeninin sağlayacağı rehberlik ve eğitim, oldukça kolay, güvenli ve hızlı bir şekilde deneyimli ve bilgili bir dalgıç olmanızı sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir