Acil Durum Dalgıç Kursu

PSS “Acil”, adından da anlaşılacağı gibi, acil durum yönetimi ile ilgilenmektedir.

Dalış faaliyetleri ile ilgili acil tıbbi durumlar bu programın odak noktasıdır, ancak her durumda kurtarıcı müdahele zincirine maksimum geçerlilik vermek için, ek olarak başka dersler de sunulmaktadr, ilk yardım ve kardiyopulmoner resüsitasyon gibi temel düzeyde olan dersler herkese açıktır.

PSS için ana referans IRC (İtalyan Resüsitasyon Konseyi) tarafından belirlenen düzenlemelerdir. PSS Worldwide IRC’nin ilişkili kurumu olmakla birlikte , IRC ise ERC (European Resuscitation Council -Avrupa Resüsitasyon Konseyi) ve AHA (American Heart Association-Amerikan Kalp Derneği) ile , resüsitasyon(yeniden canlandırma), ilk yardım eğitiminin güncelliği ve geçerliliği açısından sürekli işbirliği halindedir.

İlkyardım ve CPR

“İlkyardım – CPR” kursu, ilkyardım için , özel eğitim yolundaki ilk adımdır. PSS Acil müdaheleler bölümü ,bu uygulamaların daha fazlasını ve sualtı kurtarıcılığının genel nosyonlarının pratik uygulamalarını içermektedir. PSS “İlkyardım – CPR” sertifikası, PSS’in diğer eğitim bölümlerinde kurtarıcı olarak yeterlilik almak isteyen herkes için zorunlu bir gerekliliktir.
Dalış Acil Durumlarında Oksijen Desteği
Artık dalış esnasındaki acil durumların birçoğunda, dekompresyon kazalarının tümü gibi, ilk yardımın normobarik oksijen uygulaması olduğu bilinmektedir. Bu konuda sadece özel eğitim almış olanlar, maksimum verimlilik ve yetkinlik ile hareket edebilir. PSS Worldwide Acil durumlar bölümü, bu nedenle, bu alanda farklı şekillerde oksijen uygulamasının öğretildiği ; ihtiyaç halinde,sürekli, düşük orta ve yüksek konsantrasyonlarda vb. gibi, kapsamlı bir eğitim kursu geliştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir