Rekreasyonel-Tüplü Dalış

Tüplü Dalış Eğitimi

Sualtı dünyasında her şey göründüğü kadar açık değildir; Örneğin sualtında konuşamazsız, diğer dalgıçlarla ancak jest ve mimiklerinizi kullanarak iletişim kurabilirsiniz.

“Tamam” işareti tamamen rahat hissediyorum anlamında, sualtında iletişim kurmak için kullanılır. Yukarı başparmak ile kapalı bir yumruk kullanmak ise bu deneyimden hoşlanmadığınız anlamına gelmez… Sadece yüzeye çıkmak istediğinizi anlatır. Bu ve bunun gibi binlerce sebepten ötürü, iyi bir kursa katılmak gereklidir.

Sizi en çok şaşırtacak şey ise, daha önce nefes almanın mümkün olabileceğini düşünmediğiniz bu yepyeni çevrede… sualtında alacağınız ilk nefesiniz olacaktır.

PSS’i bütün dünyada ünlü yapan kaliteli eğitim programı sayesinde, bir PSS dalıcılık kursuna katılacak olmanız, mümkün olan en iyi eğitimi alacağınız anlamına gelmektedir.

SCUBA DENEYİM DALIŞI

Scuba Deneyimi bir kurs değildir, ancak dalıgıçlık dünyasına bir giriş deneyimidir. Size tanımlanan E-Eğitim sayesiyle teorik kısmını öğrenirsiniz. Eğitmeninizle beraber su çalışmalarını gerçekleştirirsiniz. 5 mt kadar sadece sualtında bağımsız olarak dalışınızı gerçekleştirebilirsiniz.
Tıpkı bir balık veya astronot gibi. Bu deneyim sonrası size , katılım belgesi verilmektedir. Bu tecrübeyi severseniz, Scuba Dalış kursuna devam edebilirsiniz.

SCUBA DIVER

İlk adımı Scuba Deneyimi programı olan Scuba Dalış kursu, bir dalgıç olmak için en hızlı yoldur.
Uluslararası Scuba Diver sertifikası 12 metre (40 feet) derinliğe kadar, bir dalış profesyonelinin eşlik etmesi koşuluyla, tüm dünyada dalış yapmanıza izin verir.

OPEN WATER DIVER

Open Water Dalgıç Kursu büyük bir “başlangıç” olmasına rağmen, özerk bir dalgıç olmanızı sağlayacağı için sizi daha çok zorlayacaktır. Scuba Dalıcılığı Kursuna katıldıysanız… Zaten büyük bir başlangıca sahipsiniz demektir!
Uluslararası sertifikasyon, 18 metre (60 feet) maksimum derinliğine bir dalış arkadaşı ile (dalış profesyoneli eşliğinde olma gereksinimi olmadan), dalış yapma imkanı sağlar.

ADVANCED OPEN WATER DIVER

İleri Düzey Açık Deniz Dalıcılığı kursu, eğitimin ikinci düzeyini temsil eder, ve daha derin dalış noktalarını keşfetmek ya da bir pusula olmadan navigasyon sağlamak gibi bazı özel teknikleri öğrenme imkanı sunar. Ayrıca çeşitli nesneleri nasıl arayıp kurtaracağınızı, kötü görüş koşullarında ya da gece dalış yapmayı, batıklar üzerinde ve ya bir akıntı varlığında dalış yapmayı öğreneceksiniz. Uluslararası sertifikasyon 30 metre (100 feet) derinliğe kadar, bir dalış dostu ile, dalış yapmanızı sağlar.

SCUBA RESCUE DIVER
SCUBA RESCUE DIVER PLUS

Scuba Kurtarıcı Dalgıç kursu dalıcılık acil durumları ile nasıl başa çıkılacağı öğrenmenin en iyi yollarından biridir. Ancak, PSS eğitim sistemindeki bu alanla ilişkili 2 diğer kurs daha bulunmaktadır – İlk Yardım-KPR , Dalıcılık acil durumlarında Oksijen. İlk yardım-KPR kursu genel uygulamaları, Dalıcılık acil durumlarında Oksijen kursu ise yaralanmış dalgıçlara doğru şekilde normobarik oksijen uygulanması ile ilgilidir. Bu üç kurs tamamlayıcı şekilde ve dalıcılık yaparken her türlü olası senaryo ile başa çıkmanızı sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.

DEEP DIVER
DEEP DIVER PLUS

İleri düzey açık deniz dalıcılığı sertifikası birçok yeni dalış fırsatları için kapı açmasına rağmen, daha da derinlere dalış yapma isteği dayanılmaz olabilir. Eğer derinlikleri daha iyi keşfetmek isterseniz, Deep Diver kursuna katılabilirsiniz. Eğitimin sonunda rekreasyonel dalgıçlar için maksimum derinlik sınırı olan 40 metre (130 feet) maksimum derinliğe, bir dalış dostu ile ve deco durağı yapmadan dalış yapmanız mümkün olacak.


SPECIALTY DIVER

PSS eğitim sistemi sahip olduğunuz dalış tekniklerinde uzmanlaşmanızı ya da belki tamamen yeni bir şey denemenizi sağlayan per çok uzmanlık kursu sağlamaktadır. Katılabileceğiniz kurslardan bazıları şunlardır: Gece Dalışı, Sınırlı Görüş Alanı Dalışı, Enkaz Dalışı, Drift Dalış, Arama ve Kurtarma, Sualtı Ekolojisi, Nitrox Dalış, Dijital Sualtı Fotoğrafçılığı.