Hakkımızda

Merhaba ; 

Biz Cousto Dive adından da anlaşabileceği gibi işimiz Dalgıç yetiştirmek.

Hedefimiz, ülkemizde dünya standartlarında eğitim almış her konuda güncel bilgilerle donatılmış su altı sevdalılarını yetiştirmek üzere yola çıkmış dalış eğitim merkezidir.

Her kursiyerimiz Cousto ailesinin bir ferdi olmaktadır ki gerçekten çok büyük bir aileyiz.

Kurucumuz Volkan Dikmen – www.volkandikmen.com.tr–  ve onun yetiştirmiş olduğu dalış profesyonelleriyle oluşan deniz sevdalısı COUSTO DIVE ailesi su altını keşfetmeniz için kuruldu.

Cousto Dalış Merkezi Türkiye’nin lider Tüplü Dalış Eğitim Merkezidir. Eğitim hizmetlerimiz giriş seviyesi eğitimlerden Teknik dalışlara ve dalış eğitmeni yetiştirme ve serbest dalış seviyelerine kadar geniş bir yelpazededir.

İzmir Çeşme Ildır Mahallesinde Dalış Merkezimizde yerleşik olarak dalışlarımızı yapmaktayız. 2 adet 10 Kişilik Hızlı botumuz ile sizlere Çeşme ve Ildır’ın Dalış Noktalarını nda hizmet vermekteyiz.

İzmir’de tüplü dalış yapılabilecek, bugüne kadar bilinen dalış noktalarının yanı sıra daha önce görülmemiş maviliklerde bizimle dalış yapabilirsiniz. Seferihisar dalış; sığacık dalı; çeşma dalış; karaburun dalış; foça dalış; izmir dalış.

Dalış Merkezimizde sizler için dünyada kalitesi onaylanmış donanım ve makine markaları ile hizmet etmeye önem vermektedir.

Hava Kompresörümüz ; BAUER PE 300

Su altında su üstündekinden daha temiz havayı solumanız için tüplerinizi bu kompresörle dolduruyoruz.

Tüplerimiz;  Luxfer, 50 yıldan daha uzun bir süre önce, su altı dalışında devrim yaratan orijinal Aqua Lung®1 ekipmanının mucidi olan efsanevi Jacques-Yves Cousteau ile birlikte dünyanın ilk alüminyum tüplü silindirini geliştirdi.

Dalış merkezimizde pas ve oksidasyon oluşmuş malzemelerden uzak, tüm dünyanın kullandığı 12 litrelik aliminyum tüplerle su altında aldığınız her nefesin sağlığınıza sorun teşkil etmeden derinliklere palet vurmanızı sağlıyoruz.

Luxfer 12 lt Alüminyum tüplerimiz dalış merkezimizde.

Dalış Teknemiz-1 ; Cousto

Norsafe marka dalış için özel tasarlanmış, içten takma STEYR , 165 Hp güçlü Waterjet ittirme gücü ile dalış noktasına güvenle varmanızı sağlayacak 10 kişilik dalış teknemiz sizi bekliyor.

Sualtı fotoğrafçıları için şarj imkanı sağlayan, rahat ve geniş alana sahip teknemizin özel olarak tasarlanmış merdiven ve platformu ile suya girmek ve tekrar tekneye çıkmak artık çok kolay. Her ayrıntıyı derinliklere çok daha rahat ulaşabilmeniz için düşündük ve düşünmeye devam ediyoruz.

Cousto dalış teknemiz.

Dalış Botumuz-2 ;