Kadromuz

Volkan DİKMEN

Volkan DİKMEN - Seferihisar dalış merkezinde dalış eğitmeni eğitimi verirken.
Volkan DİKMEN

18.01.1971 doğumlu Volkan DİKMEN, dalış hayatına 1988 yılında başladı.
1993 yılında Ege Üniversitesi Su Ürünleri Mühendisliği mezun oldu. 2015 Yılında A.Ü  Laborant/Vet. Teknisyenliğinden ve 2021 yılında A.Ü Acil Durum ve Afet Yönetimi bölümlerinden mezun olmuştur.  

Ege Su Altı- Su Üstü Arama Kurtarma ve Araştırma Derneği Başkanı ve Su Altı- Su Üstü Arama Kurtarma  FEDERASYONU  Başkan yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir.
PSS  Professional Scuba Schools Eğitim Koordinatörü  ve  ülke yetkilisi olan Volkan Dikmen ayrıca Scuba Schools International (SSI) , Rebreather Association of International Divers (RAID)  ve ProTec Teknik Dalış Eğitmeni, TSSF Gümüş Cankurtaran Eğitmeni, T.C Sağlık Bakanlığı İlkyardım Eğitmeni,Sınırlı kaptan ve Profesyonel balıkadam olan Volkan Dikmen halen E.B COUSTO Dalış,Cankurtaran ve İlkyardım Eğitim Merkezinin yetkilisidir.

Sami SAĞCAN

Sami SAĞCAN

PSS Scuba Instructor

1983 Uşak  doğumluyum.İlk,orta ve lise öğrenimimi Uşak’ta tamamladım.2002 Yılı Önlisans eğitimini Dumlupınar Üniverstise Pazarlama Bölümünde tamamladım.Eğitim ve kariyer hayatım boyunca oluşturduğum birikimleri en iyi şekilde aktarmaya çalıştım.12 yıl   süresince 2 ayrı firmada  Otomotiv satış uzmanlığı pozisyonunda çalıştım.Son 1 yılında lojistik sektöründe faaliyet göstermekteyim. 2012 yılında tüplü dalış yolculuğuma başladım ve 2016 yılında SSI Dalış Profesyoneli oldum,SSI Dive Guide Instructor ve PSS Scuba Instructor olarak  eğitmenlik hayatıma devam ediyorum.

Mustafa ÖZPORTAKAL

Mustafa ÖZPORTAKAL
Mustafa ÖZPORTAKAL

Kaptanımız Mustafa ÖZPORTAKAL 29.01.1966 tarihinde İzmir’ de doğmuştur. Çocukluğundan beri denizle haşır neşir olan kaptanımız daha küçük yaşlarında serbest dalış yapmaya başlamıştır. 1992 ‘de tüplü dalışla tanışan kaptanımız TSSF/CMAS Üç Yıldız Dalgıç ve Gümüş Cankurtarandır. 1993 yılında ADB belgesini almış ve sonrasında Gemi Adamı belgesini almıştır. E.B. Cousto Dalış, Cankurtaran ve İlk Yardım Eğitimi Merkezinde teknelerimizde kaptanlık ve dalış rehberliği yapmaktadır.

Ece ALTINÖRS

Ece Altınörs
Ece ALTINÖRS

13.08.1992 doğumlu Ece ALTINÖRS, dalış hayatına 2013 yılında hobi olarak başlamıştır. Amatör yaş gruplarında dört yıl lisanslı yüzme sporuyla uğraşmıştır. 2020 yılında A.Ü. Laborant/Vet. Teknisyenliğinden mezun olmuştur ayrıca hala aktif olarak A. Ü. ‘nde temel antrenörlük eğitimi almaktadır. Tam bir deniz sevdalısı olan hocamızın ADB ve KMT belgeleri de bulunmaktadır. Yedi yıldır içinde bulunduğu dalış serüveninde Üç Yıldız Dalgıç ve Altın Cankurtaran olarak E.B. COUSTO Dalış, Cankurtaran ve İlk yardım Eğitimi Merkezinde asistanlık yapmaktadır.